Karma dla pupila - co musi w niej być

Karma dla pupila – co musi w niej być

Handel

Karma dla psa z chwytliwą nazwą, znana marka, zdjęcie zadowolonego czworonoga na opakowaniu. To wszystko, zamiast składu, zwraca naszą uwagę i odciąga od tego, co jest najważniejsza, a czym jest zdrowa dieta naszego pupila. Większość właścicieli nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co powinien jeść pies, a czego nie. Sklep zoologiczny, supermarket, a może sklep internetowy? Czego i gdzie szukać? 

Im czytelniejszy skład – tym lepiej 

Profesjonalny sklep z karmami dla psa, jak i karmą dla kota, to taki, który posiada produkty z tej lepszej półki. Nie świadczy o tym tylko cena, która jest trochę wyższa, ale i czytelny, zrozumiały skład. Jeżeli chcemy, by nasz pupil był zdrowy i jak najdłużej żył, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, co tak właściwie je. Karma dla psa powinna zawierać przede wszystkim:

  • dużo mięsa – im więcej, tym lepiej. Dobrej jakości produkty mają go aż 50%,
  • warzywa i owoce – naturalne źródła witamin. To dzięki nim organizmowi psa możemy dostarczyć chociażby przeciwutleniacze. Odczuwamy ich dobre działanie na naszym ciele, pozwólmy doświadczyć tego i psu,
  • rośliny, ryby i ich oleje – kwasy wielonienasycone, nie może ich zabraknąć.

Twoja karma dla psa nie zawiera tych ingredientów? W takim razie szybko ją zmień. Wybierz profesjonalny sklep zoologiczny i dokonaj świadomego zakupu

Są w składzie karm z supermarketów – unikaj ich 

Skoro karma dla psa nie zawiera wystarczającej ilości mięsa w swoim składzie, to co się na nią składa? Zazwyczaj produkty, których nie powinno tam być, uznawane za szkodliwe dla zdrowia naszych czworonogów. Na nie składają się chociażby:

  • zboża – ich ilość przeraża i niekorzystnie wpływa na zdrowie naszych pupili. Czasami jest ich tak dużo, że danej karmy nie można nawet nazwać mięsną. A przecież musimy pamiętać, że psy, jak i koty, to mięsożercy, 
  • konserwanty i sztuczne barwniki – sami ich unikamy, chrońmy przed nimi również naszych małych podopiecznych. Powodują one najczęściej reakcje alergiczne, jak i przewlekłą niestrawność. 

W czasach, gdzie producenci zachęcają nas do zakupu danych produktów i gwarantują, że są one najlepszej jakości, to zachowajmy czujność. Wybierajmy profesjonalny sklep z karmami dla psa bądź też sklep z karmami dla kota. Domowi pupile nie mogą mówić, ale swoje zadowolenie okażą zdrowiem, mruczeniem, czy też machaniem ogona. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *