Beton architektoniczny: możliwości wykorzystania

Beton architektoniczny: możliwości wykorzystania

Budowa i remont

Beton znany był już przed naszą erą. Obok betonu towarowego obecnie bardzo chętnie wykorzystywany jest beton architektoniczny. Powstają z niego między innymi bardzo trwałe i estetyczne płyty betonowe do szybkiego montażu.

Zastosowanie płyt betonowych

Płyty betonowe do szybkiego montażu produkowane w bardzo różnych wymiarach. Płyty betonowe do szybkiego montażu mają grubość 15 – 20 milimetrów. Beton architektoniczny na ściany można wykorzystać jako alternatywny materiał wykończeniowy na ściany w pomieszczeniach pełniących bardzo różne funkcje. Beton architektoniczny na ściany sprawdzi się zarówno w salonie, przedpokoju, kuchni i łazience. Do tych ostatnich pomieszczeń przeznaczone są płyty z betonu architektonicznego pokryte specjalnym impregnatem. Płyty z betonu architektonicznego sprawdzają się także jako materiał do wykończenia podłóg. Płyty z betonu architektonicznego można stosować również na zewnątrz. Doskonale płyty z betonu architektonicznego sprawdzają się jako materiał na elewacje. 

Sposób montażu płyt z betonu architektonicznego

Płyty betonowe montuje się bardzo prosto. Płyty betonowe na ścianę montuje się używając kotew lub specjalnego kleju. Ściana, na której będą montowane płyty betonowe powinna być czysta, sucha i równa. Płyty betonowe na ścianę mogą być montowane na ścianach wykończonych płytami gipsowo-kartonowymi. Prace przy montażu płyty betonowe nie może być niższa niż 5 stopni Celsjusza. O tym, jak wykorzystać płyty betonowe w swoim domu lub mieszkaniu można przeczytać również w naszym wcześniejszym tekście.