Betonowe płytki: alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych

Betonowe płytki: alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych

Budowa i remont

Beton to materiał używany w budownictwie już w czasach starożytnego Rzymu. Bez tego materiału konstrukcyjnego nie powstanie dzisiaj żaden budynek. Oprócz betonu towarowego pojawił się bardzo chętnie wykorzystywany jako materiał wykończeniowy beton architektoniczny. Produkowane są z niego między innymi płyty betonowe do szybkiego montażu.

Zastosowanie betonowych okładzin

Produkowane z betonu architektonicznego płyty betonowe do szybkiego montażu doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Płyty betonowe do szybkiego montażu (można montować je na kotwy lub jednoskładnikowy klej) to doskonała alternatywa dla tradycyjnych płytek ściennych i podłogowych. Beton architektoniczny na ściany w postaci płyt dostępny jest w bardzo różnych wymiarach. Beton architektoniczny na ściany w formie płyt ma różną grubość, kolory i kształt. Beton architektoniczny na ściany można wykorzystać nawet w tak wilgotnych pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

Co jeszcze warto wiedzieć o betonie architektonicznym?

Płyty z betonu architektonicznego mają zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne. Zabezpieczone specjalnymi impregnatami płyty z betonu architektonicznego są bardzo trwałe i odporne na wilgoć. Płyty betonowe dostępne są w różnych kolorach; w efekcie płyty betonowe na ścianę dają wiele możliwości aranżacji wnętrz. Płyty betonowe na ścianę idealnie pasują do industrialnych wnętrz. Więcej o tym, jak można wykorzystać beton architektoniczny, przeczytać można w naszym poprzednim artykule.