Dobra karma - dużo mięsa

Dobra karma – dużo mięsa

Handel

Psiak to przyjaciel i członek rodziny, dlatego też jego właściciele chcą dla niego jak najlepiej. Nic więc dziwnego, że sklep z karmami dla psa, uznawany przez wielu klientów za profesjonalny, cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. I nic w tym dziwnego! Zwykłe sklepy zoologiczne, czy też markety, już dawno przestały zwracać uwagę na jakość sprzedawanych artykułów dla zwierząt, co widać chociażby w ich składzie.

Karma dla psa, podobnie jak karma dla kota, musi dostarczać pupilom wszystkiego co najlepsze, aby te mogły cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Co zatem powinna ona zawierać, a czego nie? 

Dużo mięsa to podstawa 

Nie można zapomnieć o tym, że czworonogi, którymi się opiekujemy, to przede wszystkim mięsożercy. Karma dla psa i kota powinna zatem zawierać jak najwięcej tego składnika. W wysokiej jakościowo suchej karmie jest go nawet 50% i jest on uzupełniany chociażby warzywami, ziołami, wyciągami z małży, tłuszczami itd. Tak profesjonalnie skomponowana mieszanka sprawia, że karma dla psa jest w pełni pożywna i dobrze wpływa na jego organizm. 

Jak to jest z tańszymi zamiennikami 

Tani sklep zoologiczny oraz supermarkety. Są to miejsca, gdzie właściciele pupili najczęściej dokonują zakupów, nie zwracając uwagi na skład. Znana marka? Musi być dobra. Niestety nie zawsze tak jest, o czym informuje nas skład produktu.

Zazwyczaj można wyczytać z niego kilka procent mięsa, a reszta składa się na zboża i wypełniacze, które w dużej mierze są szkodliwe dla organizmów zwierząt, które nie mogą sobie poradzić z ich trawieniem, nie licząc już licznych reakcji alergicznych. Jeżeli zależy Ci na tym, by Twój mały podopieczny miał dobrej jakości karmę dla psa, czy też karmę dla kota, zawsze czytaj skład i nie żałuj kilku złotówek więcej.