Kinkiet – czy nadal modny?

Kinkiet – czy nadal modny?

Dom i ogród

W tej chwili mamy wszyscy do wyboru naprawdę przeróżne produkty do aranżacji wnętrz – sklepów i producentów jest tak wiele, że można dostać prawdziwego zawrotu głowy od ilości potencjalnych propozycji. Wiele osób zastanawia się więc co jest w danej chwili najmodniejsze, kierując się również przewodnimi kolorami czy dodatkami. Często w internecie można znaleźć zapytania dotyczące kinkietów, w szczególności poruszanym tematem są kinkiety kryształowe. Czym w ogóle są i czy nadal są modne? Wyjaśniam!

Modne kinkiety kryształowe

Kinkiety to pochodząca z języka francuskiego nazwa, dotycząca takich lamp, które dzięki swej konstrukcji nie muszą wcale wisieć na suficie czy stać na stoliku, ale mogą zostać zawieszone na ścianach. Kinkiety oczywiście nadal są modne – wręcz warto je mieć w swoim domu, bo są doskonałym rozwiązaniem do przedpokoju, a i niezbędnym dodatkiem do sypialni. Zaleca się w tej chwili, by w każdym wnętrzu na wszelki wypadek było kilka źródeł światła. Dlatego kinkiet to świetne rozwiązanie na to dodatkowe, nieco bardziej subtelne i miłe.

Zainteresowały mnie ostatnio kinkiety kryształowe – to naprawdę piękne wizualnie produkty, które jesteśmy w stanie bez trudu kupić i bez przeszkód dopasować do każdego typu pomieszczeń. Zwłaszcza w sypialni, gdzie myślimy głównie o relaksie, można pozwolić sobie na to delikatne oświetlenie, które jest bardzo łagodne i sprzyja odprężeniu. Światło bowiem rozprasza się w krysztale i w dodatku tworzy wzory na ścianach. Kinkiety kryształowe zamontowane są i u mnie – polecam je więc każdemu na podstawie własnych doświadczeń!