Kinkiety kryształowe nad łóżko – subtelne i relaksujące

Kinkiety kryształowe nad łóżko – subtelne i relaksujące

Dom i ogród

Kinkiety to popularne lampy, które bardzo często pojawiały się w naszych domach, firmach czy przeróżnych instytucjach i które w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością. Występują w wielu wersjach – czy to kolorystycznych, czy też pod względem form. Wykonywane są również z rozmaitych tworzyw, przez co czasem ciężko jest wybrać jeden, najlepszy model do konkretnego wnętrza. Lampy sufitowe to jedna z nowszych propozycji, która niewątpliwie przyjmie się szczególnie w sypialniach. Ich subtelne, delikatne światło sprzyja relaksacji, uspokaja, zwiększa uczucie intymności. To doskonały produkt do tak prywatnego miejsca!

Lampy sufitowe

Samo słowo „kinkiet” pochodzi z języka francuskiego. Oznacza lampę o takiej konstrukcji, którą można zawiesić na ścianie. Kiedyś tego rodzaju produkty posiadały jeszcze specjalną, wypolerowaną powłokę, która odbijała światło czy to lamp, czy świec, pozwalając na podniesienie jakości oświetlenia; zwiększenie jego natężenia. W tej chwili światło jest na tyle mocne, że w nowszych modelach nie ma już podobnej powłoki. Jest za to wiele innych udogodnień i rozwiązań!

Lampy sufitowe są niewątpliwie bardzo ozdobne. Modele, na które warto zwrócić uwagę to VICKY czy DIAMOND&SWIRL, marki FABBIAN. Warto również zainteresować się lampką FLOW, czy modelem TRIPLA, który jest z metalu i szkła, ale przypomina świecący kryształ dzięki swej unikalnej formie. Wszystkie wersje świetnie nadają się nad łóżką – będą czarować również gdy będą niezaświecone.