Mocowanie fotelików samochodowych

Mocowanie fotelików samochodowych

Dziecko

Każdy sklep z fotelikami samochodowymi jak tylem.pl oferuje foteliki samochodowe różnego typu i rodzaju. Kluczem, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego modelu, jest choćby sposób mocowania.

Jakie foteliki znajdziemy online?

Istnieją 3 sposoby zamocowania, jeśli chodzi o foteliki dla dziecka dostępne w tylem.pl – pasy bezpieczeństwa, System ISOFIX, a także System zatrzaskowy i SuperLatch. Montaż za pomocą standardowego trzypunktowego pasa samochodowego jest stosowany we wszystkich grupach wiekowych, jeśli chodzi o foteliki samochodowe dla dzieci.

System ten ma jednak swoje własne cechy. W grupie „0”, „0+” standardowy pas mocuje foteliki samochodowe sklep w przedziale pasażerskim, a dziecko zapina go wewnętrznym pięciopunktowym pasem. W grupach „1” i powyżej standardowy pasek mocuje dziecko, a krzesło jest zamocowane ze względu na jego wagę. Zalety tego typu mocowania to wszechstronność (standardowy pas bezpieczeństwa jest w każdym samochodzie) oraz możliwość montażu na dowolnym foteliku samochodowym.

Inne metody mocowania

Zanim kupisz foteliki samochodowe ceny jakie znajdziemy w tylem.pl, sprawdź możliwość zainstalowania go w samochodzie. W niektórych modelach samochodów konstrukcja tylnego siedzenia i profili tylnych uniemożliwia zamocowanie większości fotelików dziecięcych. Istnieją sytuacje, w których długość standardowego paska nie wystarcza do zamocowania urządzenia przytrzymującego. Alternatywą dla standardowych pasów bezpieczeństwa podczas mocowania urządzenia przytrzymującego dla dzieci jest system Isofix. Tutaj bezpieczne foteliki samochodowe mocowane są do karoserii samochodu.

Fotelik dziecięcy z systemem Isofix jest prawie niemożliwy do nieprawidłowego zainstalowania. Odbywa się to bardzo szybko i prosto. Specjalne wsporniki wbudowane w tylne siedzenie prawie każdego nowoczesnego samochodu są połączone ze wspornikami znajdującymi się w dolnej części urządzenia przytrzymującego.