Mocowanie kosza na wózku

Mocowanie kosza na wózku

Dziecko

Kiedy odwiedzamy sklep internetowy, żeby wybrać odpowiedni wózek dla dziecka, musimy wziąć pod uwagę wiele szczegółów. Jednym z elementów, na jaki zwrócić trzeba uwagę, jest rodzaj mocowania kołyski.

Rodzaje mocowania kołyski do ramy wózka

Współcześni producenci wózków bardzo dobrze przemyśleli ten proces; w dobrym wózku kołyska szybko, łatwo i niezawodnie wpasowuje się w podwozie. Wózki dziecięce-transformatory wyposażone w kołyski z miękkiej tkaniny pozwalają na umieszczenie ich w pudełku. Niektóre modele uniwersalnych wózków blokowych są wyposażone w nowoczesny system szybkiego mocowania o nazwie Easy Click, tutaj instalacja zajmuje kilka sekund, jedno kliknięcie – a kołyska jest mocno i pewnie zamocowana.

W innych modelach wózków mocowanie odbywa się poprzez wsunięcie mocowań w rowki w podwoziu, ta metoda nie jest znacznie bardziej skomplikowana, ale gorsza pod względem wygody niż Easy Click.

Regulacja kołyski i zagłówka

Niekiedy wózek dla dziecka pozwala na regulację wysokości zagłówka, podnosząc dziecko, aby zaczął on poznawać otaczający go nieznany świat. Ta opcja bardzo pomoże w okresie, w którym dziecko będzie próbowało samodzielnie usiąść, ale nadal będzie małe, aby przenieść się na tryb chodzenia. Zagłówek jest najczęściej regulowany od wewnętrznej strony kołyski, ale w elitarnym modelu regulacji dokonuje się za pomocą dźwigni na zewnątrz.

Czasami wózek dziecięcy ma regulowany system wentylacji, za pomocą którego można regulować temperaturę wewnątrz kołyski, w zależności od pogody na ulicy. Niektóre kołyski umożliwiają ich montaż na tylnym siedzeniu samochodu; są one montowane za pomocą systemu mocowania Isofix lub standardowych pasów bezpieczeństwa.