obraz na płótnie

Obrazy na płótnie: atrakcyjny dodatek do każdego wnętrza

Dom i ogród

Sztuka we wnętrzu sprawia, że nabiera ono wyjątkowego charakteru. Najprostszym sposobem, aby znalazła się ona w naszych domach jest zakup obrazu. Nie musimy od razu wybierać się do galerii sztuki.

Obrazy drukowane na płótnie: idealnego do każdego wnętrza

Nowoczesne obrazy, które można dziś kupić w sklepach internetowych drukowane są na specjalnie wybranym płótnie. Stąd ich częsta nazwa „canvasy”. To płótno, które malarze stosują od dawna. Jego cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na promieniowanie UV; dzięki temu obrazy wyróżniają się doskonałym odwzorowaniem barw i odporne na blaknięcie. Więcej o obrazach na płótnie można przeczytać w naszym artykule „Aranżacja wnętrza: obrazy na płótnie. Decydując się na taki obraz, otrzymujemy wysokiej jakości obraz na krośnie malarskim, który od razu można zawiesić na ścianie.

Nowoczesne obrazy na płótnie: jakie miejsce na ścianie jest najlepsze?

Na, której ścianie zawiesimy obraz zależy oczywiście od naszego pomysłu na aranżację wnętrza. Obraz w dużych rozmiarach, który wybraliśmy do salonu możemy powiesić na przykład nad kanapą. Powinniśmy go powiesić tak, aby znajdował się centralnie nad kanapą. Zamiast jednego dużego możemy wybrać też kilka mniejszych utrzymanych w tym samym stylu i stworzyć z nich własną, małą galerię. W sypialni obraz można zawiesić na ścianie nad łóżkiem – to rozwiązanie, które wybierane jest zdecydowanie najczęściej. Obrazami na płótnie można dekorować także kąciki jadalne, pokoje dziecięce, kuchnie, a nawet łazienki.