Opony do zimowej jazdy

Opony do zimowej jazdy

Motoryzacja

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie opony na zimę lub czy w ogóle ich potrzebujesz, to znaczy, że nigdy nie poinformowano cię jakie zalety mają opony zimowe.

Kiedy nadchodzi zima

Opony zimowe, są ważne dla bezpiecznej jazdy, jeśli mieszkasz w miejscu, w którym pada śnieg, lód, deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz i występują ujemne temperatury. Są również odpowiednią opcją, jeśli podróżujesz przez strefy śniegu lub w góry w chłodne miesiące. Nowe opony samochodowe całoroczne mają oznaczenie M + S, oznaczające błoto i śnieg. Oznacza to, że konstrukcja bieżnika zapewnia lepszą przyczepność w mokrych warunkach niż opony letnie. Jednak to nie znaczy, że są odpowiednie do jazdy zimą. W śliskich warunkach nie zapewniają przyczepności, kontroli i krótkiej drogi hamowania, jaką zapewnia opona śniegowa.

Opony całoroczne nie są rozwiązaniem.

Jeśli chcesz bezpieczniej jeździć na ubitym śniegu lub lodzie, poszukaj opon wykonanych z odpowiedniej mieszanki. Jeśli jeździsz po zaśnieżonych lub oblodzonych drogach, tylko opony zimowe zapewnią dobrą zdolność hamowania i bezpieczne prowadzenie. Wynika to z faktu, że są one zbudowane z innej mieszanki gumy. Opony letnie i całoroczne wykonane są ze sztywniejszej gumy. Pomaga to zachować kształt opony podczas toczenia się na gorącym chodniku. Opony zimowe są wykonane z hydrofilowej gumy, która pozostaje bardziej miękka i bardziej giętka w czasie zimy. Ta bardziej elastyczna guma jest jednym z powodów, dla których zyskujesz lepszą przyczepność na śniegu i lodzie.