Podstawowe informacje o zarządzaniu flotą

Podstawowe informacje o zarządzaniu flotą

Motoryzacja

Odpowiednie zarządzanie flotą pojazdów służbowych to podstawa efektywnego i dochodowego działania każdej firmy, w której transport jest ważnym wyznacznikiem działalności. Dlatego też powstał car fleet management, który wśród przedsiębiorców cieszy się coraz większym zainteresowaniem. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż ten nowoczesny i funkcjonalny system zarządzania flotą pojazdów posiada sporo zalet. Na czym polega to rozwiązanie i jakie są jego korzyści? Oto kilka podstawowych informacji.

Definicja car fleet management

Car fleet management to nowoczesne zarządzanie flotą pojazdów, które umożliwia wygodne i bardzo sprawne administrowanie autami dostępnymi w danej firmie. W zakres takiego systemu wchodzi wiele przydatnych usług. Wśród nich warto wymienić:

  • bieżące monitorowanie stanu pojazdów pod względem technicznym
  • sprawdzanie aktualności polis ubezpieczeniowych
  • kontrolowanie kierowców zatrudnionych w danej firmie (na przykład pod względem ważności prawa jazdy czy badań lekarskich)
  • wykonywanie okresowych serwisów

Dodatkowo zarządzanie flotą samochodową przez firmę zewnętrzną to także atrakcyjne finansowanie – na przykład leasing lub najem długoterminowy.

Odpowiednie zarządzanie flotą w firmie

Zarządzanie flotą pojazdów pod postacią car fleet management charakteryzuje się wieloma zaletami. Tutaj warto wymienić te najważniejsze: optymalizacja kosztów (taka usługa jest zazwyczaj tańsza niż zatrudnienie kolejnego pracownika), duża oszczędność czasu (wszystkimi kwestiami zajmuje się firma zewnętrzna), wygoda czy odpowiedzialność po stronie firmy oferującej taki system. Dodatkowo – co także jest nie bez znaczenia – car fleet management – oferuje dostęp do wielu nowoczesnych technologii, które bardzo ułatwiają zarządzanie flotą samochodową.

Car fleet management to system dedykowany firmom, które chcą w sposób nowoczesny i bardzo optymalny zarządzać swoją flotą samochodową. Posiada wiele korzyści i zalet, co sprawia, iż warto się nim zainteresować.