mieszkania deweloperskie Wilda Poznań

Ustawa deweloperska i jej zalety

Nieruchomości

Nowe mieszkania cieszą się obecnie ogromną popularnością. Na mieszkania deweloperskie decyduje się w związku z tym coraz więcej osób, które chcą posiadać własne mieszkanie. Warto wiedzieć, że obecnie wszyscy ci, którzy kupują nowe mieszkanie w Poznaniu czy jakimkolwiek innym mieście są chronieni tak zwaną ustawą deweloperską. Co zawiera? Jakie zmiany wprowadziła?

Po co nowe uregulowania prawne?

Ustawa deweloperska została wprowadzono po to, aby wszyscy ci, których interesują nowe mieszkania w Poznaniu, Warszawie czy Krakowie (bądź jakimkolwiek innym mieście) mogli czuć się bezpiecznie. Skonstruowano ją tak, że chroni interes zarówno prawny, jak i finansowy osób, które zdecydowały się na zakup nowego mieszkania. Co ciekawe, niektórzy deweloperzy wprowadzi ustawowe rozwiązania jeszcze zanim zaczęła ona oficjalnie obowiązywać. Tym samym zyskiwali większą przychylność klientów, którzy z ich usług korzystali zdecydowanie chętniej.

Co wprowadziła nowa ustawa?

Najważniejsza zmiana dotyczy obowiązkowego prospektu informacyjnego, który musi zostać przedstawiony każdej osobie kupującej nowe mieszkanie w Poznaniu czy gdziekolwiek indziej. Znajdziemy w nim informacje na temat inwestycji jako takiej (łącznie z harmonogramem prac), ale również te dotyczące konkretnego mieszkania. Dokument ten chroni przed jakimikolwiek niedomówieniami. 

Zakup nowego mieszkania to wielkie wydarzenie, a także zobowiązanie na lata. Ci, którym temat ten jest bliski powinni zapoznać się z naszym innym tekstem dotyczącym mieszkań deweloperskich. Znajduje się w nim wiele cennych informacji.