Bitcoin i jego niezależność

Bitcoin i jego niezależność

Technologie

Nie da się ukryć, że giełda kryptowalut przyciąga do siebie coraz większe grono zwolenników. Kurs bitcoin, mimo tego, że na przestrzeni lat nie zapowiadał atrakcyjnych wzrostów, to obecnie plasuje się na poziomie 35 912,15 PLN (z dnia 18.07.2020). Wyniki te wydają się być atrakcyjne i zachęcają każdego, kto ma oszczędności, do zainwestowania.

Czym ponadto nowych użytkowników tej kryptowaluty, powstałej w 2009 roku, może jeszcze zaskoczyć bitcoin? Przekonaj się, zapoznając z niniejszym tekstem. 

Niezależne kursy bitcoina 

Niepodważalnie wiele osób ucieszy fakt, że kurs bitcoina jest:

  • w pełni autonomiczny względem banków centralnych, rządów i innych instytucji finansowych, a to wszystko dzięki zastosowanej technologii peer to peer (zdecentralizowanej sieci połączeń między użytkownikami, należącymi do ogólnodostępnej sieci internetowej. Dzięki temu kurs bitcoin jest mniej podatny na spekulacje oraz wszelkie manipulacje),
  • dynamicznie zmieniający się – osoby, które się na niego zdecydują, powinny go pilnie śledzić,
  • ogólno powszechny – jego popularność wzrasta zarówno w Polsce, jak i za jej granicami.

Zalety związane z bitcoinem 

Nie da się ukryć, że kurs bitcoin zachowuje się całkowicie inaczej niż standardowe kursy walut. Posiadając jednak tą kryptowalutę można dokonywać nią płatności oraz przesyłać ją innym osobom. Korzystanie z niej jest w pełni bezpieczne, jeżeli zachowa się wszelkie niezbędne środki prewencyjne, gwarantujące bezpieczeństwo w sieci. Dlatego też warto korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych oraz godnych zaufania serwerów, poprzez które można zakupić takowe bitcoiny.