Budowa hali sportowej? Postaw na namiot

Budowa hali sportowej? Postaw na namiot

Usługi

Chcesz w najbliższym czasie zagospodarować przestrzeń pod boisko do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej itp.? Hale namiotowe, specjalnie dostosowane do wskazanych potrzeb, są zatem inwestycją, której warto poświęcić więcej uwagi.

Nie tylko zdają się być one o wiele trwalsze, czy też bardziej funkcjonalne od hal pneumatycznych, ale i  mogą być zarazem całoroczne, jak i sezonowe. Właśnie dzięki temu ich właściciel sprawuje nad nimi większą kontrolę. W niniejszym tekście dowiesz się wszystkiego, co mają Ci do zaoferowania tego typu namioty halowe. 

Konstrukcja hali namiotowych 

Decydując się na taką inwestycję, warto jest postawić na sprawdzonego producenta, który może zaoferować hale namiotowe zarówno o konstrukcji stalowej, jak i aluminiowej. Ich montaż oraz demontaż jest bardzo sprawny.

Podczas składania zamówienia ich inwestor, wraz z wykonawcami, ustalają:

  • jaki metraż i wysokość ma mieć hala namiotowa, 
  • wszelkie parametry, które musi spełniać konstrukcja, by można było ją wykorzystywać do zaplanowanych celów,
  • rodzaj konstrukcji, tak samo jak jej obszycie, 
  • gdzie konkretnie ma stanąć hala namiotowa, 
  • w jakim miejscu mają znajdować się dodatki pod postacią okien, drzwi, ewentualnej bramy, czy też podjazdu. 

Obiekt całoroczny czy sezonowy – trzeba to określić 

Decydując się na hale namiotowe należy określić, czy będą one sezonowe, czy też całoroczne. Jest to bardzo ważne, gdyż w każdym z tych przypadków należy złożyć inne dokumenty. Jeżeli inwestorowi zależy na tymczasowej hali namiotowej (stojącej nie dłużej niż 180 dni), np. pod lodowisko, to powinien on udać się do urzędu miasta i złożyć odpowiedni wniosek. 

Wraz z dołączonymi do niego dokumentami (kiedy nastąpi montaż i demontaż, gdzie dokładnie powstanie obiekt, zakres działań robót, plany konstrukcyjne obiektu, dokument potwierdzający, że można zarządzać terenem). W przypadku konstrukcji całorocznych trzeba uzyskać pozwolenie na budowę.

Artykuł powstał przy współpracy z: https://protan-elmark.com.pl/