Czym się różni bitcoin od zwykłej waluty?

Czym się różni bitcoin od zwykłej waluty?

Technologie

Kurs bitcoin to prężnie rozwijająca się wciąż kryptowaluta, która powstała w 2009 roku. Od tego czasu odnotowano związane z nią zarówno wzrosty, jak i spadki wartości. Znacząco różni się ona od zwykłego pieniądza, charakterystycznego dla każdego z krajów. Nic więc dziwnego, że kantor bitcoin coraz chętniej odwiedzany jest przez nowych użytkowników, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań. Zapoznaj się z poniższym tekstem oraz sprawdź, jakie są kluczowe różnice pomiędzy bitcoinem a zwykłą walutą

Niezależność od instytucji finansowych 

Bez dwóch zdań kurs bitcoin rządzi się swoimi własnymi prawami. Jego niezależność od banków centralnych oraz innych instytucji finansowych jest uważana za jeden z większych atutów. Również gospodarka, tak samo jak rządy sprawowane w danych państwach, nie sprawują kontroli nad tą kryptowalutą. Nic więc dziwnego, że kurs bitcoin stanowi w tej sferze czynnik zależy od panujących aktualnie trendów – dlatego też warto go regularnie śledzić.  

Kryptowaluta używana jako środek płatniczy 

Podobnie jak z innymi walutami, tak samo bitcoin używany może być jako środek płatniczy. Coraz więcej platform oraz sklepów uznaje go, chyba że jest on zakazany w konkretnym państwie. Tego typu kryptowalutę można sobie ponadto przelewać w bardzo szybki sposób, niezależnie od pory dnia.

Warunek jest tylko jeden – trzeba mieć stale dostęp do internetu. Dzięki najnowszym technologicznie zabezpieczeniom nie trzeba martwić się o to, że ta kryptowaluta zostanie skradziona, czy też użyta w niewłaściwy sposób. Wystarczy tylko korzystać ze sprawdzonych i godnych zaufania źródeł.