Karma dla pupila - co musi w niej być

Karma dla pupila – co musi w niej być

Handel

Karma dla psa z chwytliwą nazwą, znana marka, zdjęcie zadowolonego czworonoga na opakowaniu. To wszystko, zamiast składu, zwraca naszą uwagę i odciąga od tego, co jest najważniejsza, a czym jest zdrowa dieta naszego pupila. Większość właścicieli nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co powinien jeść pies, a czego nie. Sklep zoologiczny, supermarket, a może sklep internetowy? Czego i gdzie szukać? 

Im czytelniejszy skład – tym lepiej 

Profesjonalny sklep z karmami dla psa, jak i karmą dla kota, to taki, który posiada produkty z tej lepszej półki. Nie świadczy o tym tylko cena, która jest trochę wyższa, ale i czytelny, zrozumiały skład. Jeżeli chcemy, by nasz pupil był zdrowy i jak najdłużej żył, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, co tak właściwie je. Karma dla psa powinna zawierać przede wszystkim:

  • dużo mięsa – im więcej, tym lepiej. Dobrej jakości produkty mają go aż 50%,
  • warzywa i owoce – naturalne źródła witamin. To dzięki nim organizmowi psa możemy dostarczyć chociażby przeciwutleniacze. Odczuwamy ich dobre działanie na naszym ciele, pozwólmy doświadczyć tego i psu,
  • rośliny, ryby i ich oleje – kwasy wielonienasycone, nie może ich zabraknąć.

Twoja karma dla psa nie zawiera tych ingredientów? W takim razie szybko ją zmień. Wybierz profesjonalny sklep zoologiczny i dokonaj świadomego zakupu

Są w składzie karm z supermarketów – unikaj ich 

Skoro karma dla psa nie zawiera wystarczającej ilości mięsa w swoim składzie, to co się na nią składa? Zazwyczaj produkty, których nie powinno tam być, uznawane za szkodliwe dla zdrowia naszych czworonogów. Na nie składają się chociażby:

  • zboża – ich ilość przeraża i niekorzystnie wpływa na zdrowie naszych pupili. Czasami jest ich tak dużo, że danej karmy nie można nawet nazwać mięsną. A przecież musimy pamiętać, że psy, jak i koty, to mięsożercy, 
  • konserwanty i sztuczne barwniki – sami ich unikamy, chrońmy przed nimi również naszych małych podopiecznych. Powodują one najczęściej reakcje alergiczne, jak i przewlekłą niestrawność. 

W czasach, gdzie producenci zachęcają nas do zakupu danych produktów i gwarantują, że są one najlepszej jakości, to zachowajmy czujność. Wybierajmy profesjonalny sklep z karmami dla psa bądź też sklep z karmami dla kota. Domowi pupile nie mogą mówić, ale swoje zadowolenie okażą zdrowiem, mruczeniem, czy też machaniem ogona.