Odżywianie psa - na co zwracać uwagę

Odżywianie psa – na co zwracać uwagę

Handel

Każdy właściciel czworonoga pragnie jak najlepiej zadbać o zdrowie i kondycję swojego pupila. Odpowiednia karma dla psa to jeden z elementów, który jest w stanie mu w tym pomóc. Niestety, w nie każdym sklepie zoologicznym, tak samo jak w supermarketach, można odnaleźć produkty pełnowartościowe.

Powszechne, najtańsze karmy dla zwierząt, nie tylko nie są w stanie zaspokoić ich potrzeb, ale i niekiedy posiadają składniki szkodliwe dla ich zdrowia. Dowiedz się z niniejszego wpisu, czego nie powinna zawierać pełnowartościowa karma dla psa.

Czego się wystrzegać, wybierając karmę dla psa

Dużo osób, decydujących się na przygarnięcie czworonoga, nie zdaje sobie sprawy z tego, co może mu szkodzić. Dobra karma dla psa nie powinna przede wszystkim zawierać zbóż, co często można odnotować w składzie produktów dla zwierząt, znajdujących się w supermarketach. Im ich więcej, tym tak naprawdę gorzej.

Musimy pamiętać, że nasze psiaki to przede wszystkim mięsożercy. Nie potrzebują tak dużo węglowodanów, które obciążają im trzustkę. Nie posiadają one również enzymu amylazy – rozkładającego węglowodany do przyswajalnych form. Pokarm dla psa bogaty w zboża może skutkować między innymi:

  • niestrawnością żołądka,
  • problemami związanymi z biegunką,
  • męczącymi zwierzę wzdęciami.

Uczulenia, otyłość i zła kondycja

Chcesz zadbać o swoje zwierzę? Nie oszczędzaj na jego żywieniu. Odwiedź profesjonalny sklep z karmami dla psa i tam sprawdź, co jest dla niego najlepsze. Pamiętaj również, że na białko roślinne i gluten dużo czworonogów ma uczulenie, a największym i najczęstszym alergenem okazuje się być żyto. Może ono wywołać między innymi problemy dermatologiczne ze skórą (swędzenie) i zmniejszyć odporność. Dobrej jakości karma dla psa z pewnością nie przyniesie takich efektów, podobnie jak karma dla kota.