Czego unikać kupując prezent dla dziecka?

Czego unikać kupując prezent dla dziecka?

Dziecko

Choć może się wydawać, że prezenty dla dziewczynki nie należą do tych, których wybór jest szczególnie skomplikowany, niejednokrotnie możemy przekonać się o tym, że wcale nie jest trudno o błędy. Które z nich popełniamy najczęściej i jak się ich wystrzegać?

Problemy ze stereotypami

Czy prezenty na urodziny dla dziewczynki muszą ograniczać się do lalek oraz różnego rodzaju akcesoriów ułatwiających bawienie się „w dom”? Choć dla wielu z nas jest to spore zaskoczenie, nadal nie brakuje osób, które w taki właśnie sposób postrzegają wręczanie upominków kilkulatkom.

Silne zakorzenienie stereotypów związanych z płcią nie jest przy tym wcale związane z wiekiem. Wiele osób odwołuje się do nich przede wszystkim z wygody. Lalkę można kupić w każdym sklepie. Bardziej wyszukane prezenty na święta dla dziewczynki wymagają o wiele większego wysiłku. Często trudno mówić o ich zakupie, jeśli nie porozmawia się wcześniej z samą zainteresowaną.

Prezenty kupowane „na zapas”

Nie tylko prezenty, które nie uwzględniają potrzeb i marzeń dziewczynki są tymi, które z pewnością nikogo nie ucieszą. Trudno mówić o radości z ich powodu także wtedy, gdy mamy do czynienia z upominkami, które są niedopasowane do wieku dziecka. Co ciekawe, problem nie dotyczy tylko prezentów przeznaczonych dla młodszych dzieci, a więc takich, z których dziewczynka już wyrosła.

Wiele osób stawia na prezenty dla dziewczynki na komunię, które z powodzeniem można byłoby wręczyć nastolatce. Z pewnością jest to oryginalne rozwiązanie i nikt nie będzie miał do nas pretensji, jeśli zdecydujemy się właśnie na nie. Trudno jednak liczyć na to, że sprawimy w ten sposób radość samej zainteresowanej i będziemy w stanie zapewnić jej dobrą zabawę.