Foteliki samochodowe i ich znaczenie

Foteliki samochodowe i ich znaczenie

Dziecko

Sklep z fotelikami samochodowymi powinien odwiedzić każdy rodzic, który przewiduje transportowanie dziecka za pomocą samochodu. Współcześnie istnieją różne foteliki samochodowe i powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób dokonać właściwego wyboru.

Znaczenie fotelika dla dzieci

Foteliki samochodowe dla dzieci mogą zmniejszyć śmiertelność wśród niemowląt w wypadkach o 70%, a wśród dzieci w wieku od 1 do 4 lat foteliki dla dziecka zmniejszają śmiertelność – o 54%. Te dane, oficjalnie opublikowane przez Światową Organizację Zdrowia, to najlepszy dowód, że foteliki samochodowe sklep są niezbędne. Foteliki samochodowe ceny podczas transportu dziecka w wieku poniżej 12 lat na przednim siedzeniu i do 7 lat z tyłu są nie tylko obowiązkowym punktem przepisów drogowych, ale przede wszystkim bezpieczeństwem małego pasażera. Do zakupu tego produktu należy podchodzić bardzo odpowiedzialnie. Interesują nas tylko bezpieczne foteliki samochodowe.

Ściśle według wagi i wieku

W zależności od wagi i wieku dziecka foteliki samochodowe są podzielone na kilka głównych grup. Każda z nich bierze pod uwagę cechy swojej kategorii wiekowej, co pozwala zmaksymalizować bezpieczeństwo małego pasażera i zapewnić komfort jego podróży. Grupa 0+ – Przewóz (do 13 kg). Są one umieszczone na tylnych lub przednich siedzeniach w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Mogą również pełnić funkcję noszenia, kołysania, a nawet wózka. Są one mocowane za pomocą standardowego pasa bezpieczeństwa lub systemu Isofix.

Grupa 1 – foteliki samochodowe tej grupy są przeznaczone dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat (9-18 kg). Zakładają kilka pozycji pochylenia. Projekt realizowany jest na zasadzie „mydelniczki” i jest instalowany na ramie w kierunku jazdy. Grupa 2 – są stosowane dla dzieci poniżej 7 lat i są przeznaczone do wagi od 15 do 25 kg. Ich główną cechą jest stosowanie zewnętrznych pasów samochodowych (zamiast wewnętrznych) jako zamków dziecięcych.