Jak wybrać wózek dla dziecka?

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Dziecko

Wózek dla dziecka, zaczynamy wybierać jeszcze przed narodzinami malucha. Najczęściej miejscem gdzie dokonujemy zakupu, jest sklep internetowy. Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dziecięcy?

Wybór wózka dla dziecka – krok pierwszy

Ciężar podwozia, a także jego wytrzymałość jest bardzo ważna, jeśli chodzi o wózki dziecięce. Istnieje opinia, że im masywniejsza rama, tym silniejsza, ale nie jest to do końca prawda. Nowoczesne podwozia wózków wykonane są z cienkiego aluminiowego profilu o wysokiej wytrzymałości. Wózek dla dziecka jest transportem dla dziecka, a nie ciężkim czołgiem, więc nie powinieneś gonić za masywną ramą.

Jeśli nie przekroczysz ładowności zalecanej w karcie danych technicznych, nigdy nie zepsujesz podwozia. Prawidłowe działanie jest gwarancją, że nawet najprostszy i najtańszy model wytrzyma tak długo, jak potrzebujesz. Większość współczesnych producentów wózków dziecięcych koncentruje się na innowacyjnych stopach aluminium, które sprawiają, że podwozie wygląda elegancko, ale jednocześnie staje się mocniejsze.

Zawieszenie oraz amortyzator

Jedną z najważniejszych części, jeśli chodzi o wózek dla dziecka, jest zawieszenie i amortyzatory. Te szczegóły znacznie wpływają na płynność jazdy wózka i miękką amortyzację. Istnieją trzy rodzaje amortyzatorów; wszystkie różnią się budową. Powinieneś zacząć od modeli wyposażonych w pionowe amortyzatory sprężynowe. Same sprężyny mogą być ukryte przez producenta lub wręcz przeciwnie, zaprezentowane, w każdym razie zasada ich działania pozostaje niezmieniona.

Amortyzatory ze zintegrowanymi poziomo sprężynami mają właściwości kołysania. Wózki wyposażone w zawieszenie z takimi amortyzatorami mogą służyć jako wygodna kołyska. Modele z podwoziem w kształcie litery X są dziś dość rzadkie.