O czym pamiętać, kupując fugę do płytek?

O czym pamiętać, kupując fugę do płytek?

Budowa i remont

Decydując się na wykończenie ściany w łazience bądź kuchni glazurą, należy sięgnąć również po odpowiednie fugi do płytek. Z ich zakupem nie ma obecnie żadnego problemu są one naprawdę łatwo dostępne. Kiedy jednak przekroczymy próg sklepu, okaże się, że fugi do glazury są naprawdę bardzo różne. W efekcie wiele osób ma duży kłopot z tym, na który produkt się zdecydować. Zobaczmy, jakie fugi do płytek można znaleźć w sklepach.

Co brać pod uwagę, wybierając do płytek fugi?

Chcąc kupić dobrą fugę do płytek, należy uwzględnić szereg kryteriów. Liczy się nie tylko kolor okładziny, ale także jej rodzaj, szerokość szczelin oraz warunki, w jakich płytki będą użytkowane. Warto pamiętać, że dostępne są zaprawy do fugowania płytek wielkoformatowych, a także takie, które sprawdzają się w przypadku wykonanej ze szkła mozaiki.

Inne sprawdzą się wówczas, gdy chcemy wykończyć szczeliny między naturalnym kamieniem, a inne wówczas, gdy zależy nam na wykończeniu klinkieru. W przypadku płytek, które mają być wykorzystane na tarasie bardzo ważne jest, aby sięgnąć po takie fugi do terakoty, które będą odporne na działanie niskich temperatur.

Czym charakteryzuje się dobra fuga?

Jeśli zaprawy do fugowania zostały wybrane odpowiednio, można być pewnym, że utworzona przez nie warstwa będzie naprawdę twarda, a tym samym nie będzie się kruszyć. Będzie również bardzo trudna do zarysowania, co oczywiście przekłada się na jej świetny wygląd. Niezależnie od tego, czy są to fugi do terakoty, czy fugi do glazury, to odpowiedni wybór wyeliminuje ryzyko pękania.