Zarządzanie flotą przez firmę zewnętrzną - podstawowe korzyści

Zarządzanie flotą przez firmę zewnętrzną – podstawowe korzyści

Motoryzacja

Coraz więcej przedsiębiorstw działających na rynku polskim decyduje się na własną flotę samochodową. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne i praktyczne – umożliwia skorzystanie z firmowego auta o dowolnej porze, wliczenie kosztów w działalność firmy i korzystanie z wielu nowoczesnych technologii. Jednak aby własna flota była opłacalna, to powinna być dobrze prowadzona. Dlatego tak istotne jest efektywne zarządzanie flotą pojazdów.

Rozwiązaniem jest car fleet management – kompleksowa usługa umożliwiająca nie tylko finansowanie floty, ale także sprawne i wygodne zarządzanie nią. Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji? Bo system zrządzania flotą pojazdów charakteryzuje się wieloma zaletami.

Po pierwsze – optymalizacja kosztów

Jedną z największych zalet systemu car fleet management jest optymalizacja kosztów. Z jednej strony system ten umożliwia elastyczne finansowanie floty – na przykład poprzez leasing lub wynajem długoterminowy. Z drugiej strony jest to znacząca korzyść dla przedsiębiorcy. Zatrudnienie pracownika (lub całego działu) do obsługi floty służbowej może być dużo droższe niż zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zajmie się tym tematem w sposób kompleksowy.

Po drugie – korzyści pozafinansowe

Zarządzanie flotą samochodową przez profesjonalną firmę to nie tylko korzyści finansowe. Wśród innych zalet trzeba tu wymienić: oszczędność czasu, wygodę, gwarancję profesjonalizmu czy kompleksowość usług. Firma oferująca tego typu usługi na bieżąco monitoruje stan samochodów, terminy polis czy badania i uprawnienia kierowców zatrudnionych w firmie. Dzięki temu nie umknie nic ważnego, a właściciel nie będzie narażony na wysokie i uciążliwe kary.

Car fleet management to system umożliwiający sprawne, efektywne i wygodne zarządzanie flotą samochodów. Warto rozważyć takie rozwiązanie.